Folia Flex i folia Flock

 
Nadruk wykonany folią Flex
 

Specjalne folie typu Flex i Flock to jeden ze sposobów realizowania nadruków. Polega on na użyciu plotera tnącego do wycięcia kształtu wzoru a następnie na wgrzaniu w docelowy materiał pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.

 

Nadruk wykonany tą techniką jest niebywale trwały i nie traci koloru przez praktycznie cały okres swojego istnienia. Przeznaczony jest do wzorów o w miarę nieskomplikowanym kształcie i stosunkowo niewielkiej ilości kolorów. Ograniczeniem występującym, w tej technice jest minimalna wielkość najmniejszego wycinanego elementu, którego wielkość nie może być mniejsza niż 1 mm. Należy mieć na uwadze, że niemożliwe jest wykonać tą techniką elementów takich jak bardzo drobne litery i cienkie linie.

  

Folia Flex

Jest to folia o matowej lub połyskliwej powłoce. Do wyboru jest umiarkowana paleta barw (sprawdź kolory) lub też specjalna powłoka imitująca np. takie materiały jak jeans, chrom lub hologram.

 

Poniżej kilka przykładów nadruków wykonanych tą techniką:

IMG_0585
IMG_0584
IMG_0581

 

IMG_0583
IMG_0505
IMG_0506

 

IMG_0496
IMG_0504
IMG_0497

  

Folia Flock

Najbardziej charakterystyczną cechą tej foli jest jej specjalna powłoka złożona z dużej ilości włókien tworząca tzw. meszek. Jest to folia nieznacznie grubsza od folii Flex i tworząca bardzo interesujący efekt po wgrzaniu. Występuje w umiarkowanej palecie barw (sprawdź kolory). Jest doskonała do zastosowania w przypadku bluz polarowych, na których niemożliwe lub odradzane jest stosowanie innych metod nadruku.
Wszystkich zainteresowanych, którzy potrzebują wykonać wzór w ilości mniejszej niż ta wymagana w sitodruku lub na niestandardowych produktach, zachęcamy do kontaktu z nami w razie jakichkolwiek pytań dotyczących nadruków wykonywanych powyższymi foliami.

 

Poniżej kilka przykładów nadruków wykonanych tą techniką:

IMG_0488
IMG_0490
IMG_0491