Pytania dotyczące grafiki

 

Jak mogę uzyskać pomoc w sprawie projektu nadruku?

  • Można przesłać e-mail z zapytaniem i plikiem na adres: inna@inna.pl. Odpowiedź wysyłana jest najczęściej w ciągu kilku godzin lub następnego dnia roboczego (staramy się odpowiadać niezwłocznie).
  • Można także skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 33 817 29 75 lub 602 269 465. Nasz pracownik będzie w stanie odpowiedzieć na większość pytań.
  • Odpowiedź można znaleźć także na niniejszej stronie internetowej, gdzie staramy się umieścić wszelkie przydatne informacje dotyczące całego procesu zamówienia.

W jakim formacie należy dostarczyć plik z projektem?


Format pliku może być dowolny. Najlepiej jeśli są to pliki źródłowe wektorowe (ai, eps, svg, cdr, cmx) lub rastrowe o możliwie jak największej rozdzielczości (psd, tiff, png, jpg itp).

Czym różni się plik wektorowy od zwykłego obrazka?


Plik wektorowy w przeciwieństwie od typowego obrazka (jpg, bmp, png, gif, itp) nie składa się z pikseli ale z linii i obiektów. W praktyce oznacza to, że plik wektorowy niezależnie od powiększenia jakie zastosujemy, nie traci swojej jakości. Poniżej zobrazowany został efekt powiększenia:

Zwykły obrazek rastrowy

Plik wektorowy

 

Pliki wektorowe tworzone są w programach graficznych takich jak np.: Adobe Illustrator lub Corel Draw. Rozszerzenia najpopularniejszych formatów tego typu plików to: ai, eps, pdf, svg, cdr, cmx.

Co to jest wektoryzacja?


Wektoryzacja to proces zamiany zwykłego obrazka (jpg, bmp, png, gif) na grafikę wektorową, która zbudowana jest z linii i obiektów. Taki proces stosuje się gdy jakość plików z bitmapy nie pozwala na ich wykorzystanie w druku lub gdy istnieje potrzeba wycięcia danej grafiki na ploterze tnącym. Grafika po wektoryzacji może się nieznacznie różnić od oryginału. Dodatkowo wektoryzując plik możemy dokonać w nim pewnych zmian, tak by uzyskać pracę, która stylistycznie jest zbliżona do przykładowego pliku.

Przykład wektoryzacji ze szkicu

Przykład wektoryzacji ze szkicu

Przykład wektoryzacji z obrazka z wprowadzonymi zmianami

Przykład wektoryzacji z obrazka z wprowadzonymi zmianami

Jakie maksymalne wymiary może mieć wykonywany nadruk?


Wielkość nadruku zależy od typu używanych maszyn. Te które posiadamy pozwalają na zadruk pola o wymiarach 42 x 50 cm. W przypadku nadruku na rękawach, szerokość wzoru nie powinna przekraczać 12 cm.


Wielkość pola zadruku w przypadku małych koszulek
Wielkość pola zadruku w przypadku dużych koszulek

Wielkość nadruku na oferowanych przez nas torbach bawełnianych mieści się w granicy 30 x 35 cm, niezależnie od wersji torby.
torby

Czy można wykonać nadruk na gotowym wyrobie „przez szwy”?


Taka możliwość zależy od projektu. Niektóre wzory nadają się do tego bardziej a inne mniej. Prosimy o przesłanie nam swojego projektu a sprawdzimy czy nadruk „przez szwy” jest możliwy do wykonania.