Pytania ogólne

 

Jakie informacje są potrzebne aby prawidłowo zrealizować zamówienie?

· Potrzebny jest projekt nadruku. Można do nas przysyłać wzory zapisane w różnych formatach wektorowych lub bitmapowych (cdr, ai, eps, psd, pdf, tif, jpg). Jakość przesłanych plików ma kluczowe znaczenie dla efektu nadruku. · Jeśli nie masz pomysłu na nadruk nasi graficy mogą go opracować. Do wykonania projektu potrzebny jest ogólny zarys pomysłu np. w formie skanu, zdjęcia, szkicu ołówkiem lub link do obrazka na stronie www. (od jakości przesłanego materiału zależeć będzie czas i koszt opracowania graficznego).

· Rodzaj wyrobu (koszulka, bluza, koszulka damska itp).

· Ilość zamawianych sztuk.

· Kolorystyka wyrobu.

· Wielkość wzoru (najlepiej podać szerokość wzoru w cm).

· Umiejscowienie (np. przód na środku, na plecach, karczek itp.)

· Kolorystyka wzoru (najlepiej wg wzornika Pantone ale może być też jakieś porównanie np.: czerwony jak w polskiej fladze itp.)

· Termin realizacji zlecenia.

· Dane do kontaktu, faktury i wysyłki kurierskiej.

Od czego zależy cena zamówienia?

Cena usługi zależy w głównej mierze od : · Towaru jaki zostanie wybrany · Ilości sztuk w zamówieniu · Ilości kolorów w nadruku · Przesłanej grafiki (czas potrzebny na jej przygotowanie do druku) Wskazówka: Najłatwiej obniżyć koszt 1 sztuki zwiększając ilość zamawianych sztuk. Uproszczenie wzoru (przez zmniejszenie ilości kolorów) również znacząco obniży cenę nadruku – zwłaszcza jeśli zamawiane są małe ilości koszulek. Na cenę zamówienia w naszej ofercie (jeśli nie jest to osobno określone) składają się: · Przegląd wzoru i przygotowanie go do druku przez grafika · Przesłanie wizualizacji nadruku do akceptacji · Koszty wykonania klisz, szablonów i ustawienia wzoru na maszynie · Koszty towaru i druku · Koszty przesyłki kurierskiej · Gwarancja jakości druku · Miła i fachowa obsługa 🙂

Jaka jest minimalna ilość sztuk jakie można zamówić?

Zlecenia realizujemy za pomocą różnych technik. Podstawową jest sitodruk w przypadku którego minimalna ilość (przy 1 kolorze nadruku) wynosi 10 szt. Przy wzorach wielokolorowych wymagających złożonego przygotowania to minimum może być większe. W przypadku druku transferowego folią Flex lub Flock lub techniką druku cyfrowego minimum to wynosi 5 szt. Obecnie nie wykonujemy nadruków jednostkowych.

Jak długo trwa realizacja zamówienia?

W przypadku gdy zamówiony został towar z naszej standardowej oferty (jest to towar który przeważnie posiadamy w magazynie), można się spodziewać realizacji zlecenia w czasie ok. 6 dni roboczych od momentu ostatecznego jego potwierdzenia. Ten czas przeznaczony jest na przygotowanie zaakceptowanego wzoru do druku, wydruk i wysyłkę zgodnie z ustaleniami. Wskazówka: Aby zamówienie było zrealizowane możliwie jak najszybciej należy: wybierać towar, który mamy na stanie uprościć wzór tak jak to tylko możliwe (można poprosić o to naszych grafików) podjąć decyzję o zamówieniu odpowiednio wcześniej tak aby została wystarczająca ilość czasu na przygotowanie wzoru i druk

Czy zmieni się ustalona wcześniej cena jeśli dojdzie do zmiany np. ilości zamawianych koszulek lub liczby kolorów we wzorze?

Tak. Niektóre parametry mają bardzo istotny wpływ na cenę. W przypadku ich zmiany, konieczna jest nowa wycena uwzględniająca wszystkie poprawki. Wskazówka: Największy wpływ na cenę jednostkową mają: rodzaj wyrobu (marka, gramatura/grubość itp.) ilość zamówionych sztuk ilość kolorów nadruku ilość miejsc na wyrobie, w których wykonany jest nadruk (przód, tył i rękawek są drukowane osobno)

Czy oferowane koszulki są dobrej jakości?

Oferowany przez nas asortyment odzieży został wybrany i sprawdzony na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia i staramy się był on zawsze w możliwie najlepszej jakości i w rozsądnej cenie.

Jaka jest pewność, że ustalenia telefoniczne lub mailowe zostaną wykonane zgodnie z życzeniem?

Przed przystąpieniem do druku wysyłamy wiadomość z wizualizacją wzoru do akceptacji. Prosimy w nim o sprawdzenie poprawności treści zamówienia i wzoru oraz mailowe potwierdzenie realizacji. Wskazówka: Chociaż w wielu przypadkach niezbędny jest kontakt telefoniczny, preferujemy korespondencję mailową, zwłaszcza jeśli ustalamy istotne szczegóły zamówienia.

Czy można otrzymać próbny wydruk wzoru nadruku na gotowym wyrobie?

Jednak na wyraźne życzenie klienta, przy bardzo wymagającym wzorze, który ma być drukowany w większym nakładzie, możemy wykonać próbę za dodatkową opłatą.

Czy jest możliwe zamówienie koszulek męskich, damskich, dziecięcych i np. bluz, tak aby były w jednym odcieniu?

Tak, nie dotyczy to jednak pełnego asortymentu lecz wybranych marek i modeli. Pytając mailowo lub telefonicznie można uzyskać od nas szczegółowe informacje.

Jakie wymiary w centymetrach mają poszczególne rozmiary odzieży?

Odzież różnych marek różni się od siebie wymiarami. Wkrótce przygotujemy tabelę wymiarów dla poszczególnych modeli, jednak na chwilę obecną informujemy o tym e-mailem lub telefonicznie.

Czy możliwy jest druk na materiałach powierzonych (dostarczonych przez klienta)?

Tak, musi to być jednak wcześniej z nami ustalone. Przeważnie zachodzi konieczność wykonania prób przedprodukcyjnych aby stwierdzić, jak w druku zachowuje się powierzony produkt.