Przygotowanie grafiki

JAK MOGĘ UZYSKAĆ POMOC W SPRAWIE PROJEKTU NADRUKU?

Możesz przesłać e-mail z zapytaniem i plikiem na adres: [email protected]. Udzielimy Ci niezwłocznej odpowiedzi. Odpowiedź wysyłana jest najczęściej w ciągu kilku godzin lub następnego dnia roboczego (staramy się odpowiadać niezwłocznie).

Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 33 817 29 75 lub 602 269 465. Nasz pracownik będzie w stanie odpowiedzieć na większość pytań.

Odpowiedź możesz też znaleźć na tej stronie internetowej, gdzie staramy się umieścić wszelkie przydatne informacje dotyczące całego procesu zamówienia.

W JAKIM FORMACIE NALEŻY DOSTARCZYĆ PLIK Z PROJEKTEM?

Format pliku może być dowolny. Najlepiej jeśli są to pliki źródłowe wektorowe (ai, eps, svg, cdr, cmx) lub rastrowe o możliwie jak największej rozdzielczości (psd, tiff, png, jpg itp).

CZYM RÓŻNI SIĘ PLIK WEKTOROWY OD ZWYKŁEGO OBRAZKA?

Plik wektorowy w przeciwieństwie od typowego obrazka (jpg, bmp, png, gif, itp) nie składa się z pikseli ale z linii i obiektów. W praktyce oznacza to, że plik wektorowy niezależnie od powiększenia jakie zastosujemy, nie traci swojej jakości. Poniżej zobrazowany został efekt powiększenia:

Pliki wektorowe tworzone są w programach graficznych takich jak np.: Adobe Illustrator lub Corel Draw. Rozszerzenia najpopularniejszych formatów tego typu plików to: ai, eps, pdf, svg, cdr, cmx.

CO TO JEST WEKTORYZACJA?

Wektoryzacja to proces zamiany zwykłego obrazka (jpg, bmp, png, gif) na grafikę wektorową, która zbudowana jest z linii i obiektów. Taki proces stosuje się gdy jakość plików z bitmapy nie pozwala na ich wykorzystanie w druku lub gdy istnieje potrzeba wycięcia danej grafiki na ploterze tnącym. Grafika po wektoryzacji może się nieznacznie różnić od oryginału. Dodatkowo wektoryzując plik możemy dokonać w nim pewnych zmian, tak by uzyskać pracę, która stylistycznie jest zbliżona do przykładowego pliku.

Przykład wektoryzacji ze szkicu

Przykład wektoryzacji z obrazka z wprowadzonymi zmianami

JAKIE MAKSYMALNE WYMIARY MOŻE MIEĆ WYKONYWANY NADRUK?

Wielkość nadruku zależy od typu używanych maszyn. Te które posiadamy pozwalają na zadruk pola o wymiarach 42 x 50 cm. W przypadku nadruku na rękawach, szerokość wzoru nie powinna przekraczać 12 cm.

CZY MOŻNA WYKONAĆ NADRUK NA GOTOWYM WYROBIE „PRZEZ SZWY”?

Taka możliwość zależy od projektu. Niektóre wzory nadają się do tego bardziej niż inne. Prosimy o przesłanie nam swojego projektu a sprawdzimy czy nadruk „przez szwy” jest możliwy do wykonania.